Греция. Отдых на о.Крит

От416
-0001 11 30 другие даты
Полет включен

Grieķija ir viena no tūristu visvairāk apmeklētajām, bet arī viena no vismazāk iepazītajām Eiropas zemēm. Atrodoties ģeogrāfiskās krustcelēs, tajā savijušies Balkānu, Vidējo Austrumu un Vidusjūras reģiona kultūru elementi. Mūsdienu Grieķija pastāv tikai kopš 1830.gada.Grieķija aizņem Balkānu pussalas dienvidu daļu, kā arī vairāk nekā 2000 salu, kas izkaisītas no Jonijas jūras rietumos līdz Egejas jūrai austrumos. Kontinentālā Grieķija robežojas ar Albāniju, Bulgāriju, Turciju un Makedonijas Republiku.

 
Сenas on-line no 295 EUR
No Rīgas cenas meklēšana Tez Tour>>

No Rīgas cenas meklēšana Novatours>>

Krētas salā slejas skarbi, augsti kalni, kuru spītējošā nepieejamība ir dziļi ietekmējusi krētiešu mentalitāti. Salas iedzīvotāji, kurus gadsimtiem ilgi no pārējās pasaules nošķīra kalni un jūra, ir lepna un neatkarīga tauta. Iekarotāji te ir nākuši un gājuši, bet krētiešu tieksme pēc individualitātes un brīvības nav zudusi.

Krēta, Grieķijas tālākā dienvidu sala, var lepoties ar dzidri zilu jūru, smilšu pludmalēm un spožu sauli. Tās rosīgajā ziemeļu krastā atrodami gan plaukstoši kūrorti, gan tādas vēsturiskas pilsētas kā Retimna un Hanja. Robotais dienvidu krasts, īpaši dienvidrietumu pusē, ir neskartāks. Četras lielas kalnu grēdas, kas stiepjas austrumu-rietumu virzienā, veido 250 km garās salas mugurkaulu. Šī ir kājāmgājēju tūristu paradīze, kur skatam paveras lieliska ainava, tostarp arī vairākas iespaidīgas aizas. Salas galvaspilsēta Iraklija ir slavena ar savu Arheoloģijas muzeju un ir arī laba bāzes vieta, no kuras doties iepazīt Knosu – dižāko no Krētas Mīnoja laikmeta pilīm. Gandrīz 3000 gadus senās Mīnoja civilizācijas atliekas gulēja apbērtas un aizmirstas zem Krētas piekrastes līdzenumiem. Tikai 20. gadsimta sākumā tika atraktas Mīnoja dižo piļu drupas Knosā, Festā, Maljā un Zakrā. To krāšņums liecina par izsmalcinātības un mākslinieciskās iztēles līmeni Mīnoja civilizācijā, kas tagad tiek uzskatīta par Eiropas kultūras sākotni.
Vēstures gaitā sala un tās iedzīvotāji ir pārcietuši daudzas svešzemju jūgus un reliģiskās vajāšanas. Romieši izmantoja salā savu administratīvo pieredzi, un senā Gortīnas pilsētvalsts 65. gadā p.m.ē. kļuva par Romas impērijas Krētas provinces galvaspilsētu. Bizantiešu kundzību nomainīja venēciešu okupācija (1204-1669): par to 400 gadu ilgo klātbūtni liecina vareni cietokšņi, tādi kā Frangokastello, un elegantas celtnes Retimnas un Hanjas pilsētās. Osmaņu (1969-1898) jūgs un reliģiskās vajāšanas radīja spēcīgu neatkarības kustību. 1913. gadā Elefterija Venizela (1864-1936) vadībā Krēta kļuva par Grieķijas provinci. Kalni, dzirkstošā Vidusjūra, senā vēsture un krētiešu bezrūpīgā iedaba padara šo salu priekš atpūtnieku tūkstošiem no visas Eiropas par idillisku atpūtas vietu atvaļinājuma laikā.


Chersonissos

Hersonisa

Agrāk bijis zvejnieku ciemats, 26 km attālumā no galvaspilsētas Heraklejas, šodien ir kļuvis par ļoti populāru atpūtas centru. Pilsētā ir milzum daudz tavernu, restorānu, kafejnīcu. Šeit viss atdzīvojas vakaros, kad tiek vērtas vaļā diskotēku un naktsklubu durvis,. Ērta transporta satiksme ar Heraklionu, Agios Nikolaos un citām salas daļām. Blakus kūrortam atrodas ūdens atrakciju parks “Water Park”

kreta_agiosnikolaos_1

Agios Nikolaos 
Gleznains Krētas ziemeļu piekrastes ceļš ved cauri bijušajam zvejnieku ciematam - tagadējam Elundas kūrortam. Klinšaina Mirabelas piekraste un Agios Nikolaos - viena no viselegantākajām mūsdienu pilsētām visā salā. Šeit ir plēšas pludmales ar lieliskiem skatiem uz jūru un kalniem, grieķu tavernas un suvenīru bodītes. Pēc leģendas, šīs pilsētas ezerā ir peldējusies dieviete Atēna. No šejienes ar laivu var nokļūt līdz Spinalongai, kas ir kādreizējais salas forts, bet XX g.s. izmantota kā kolonija spitālīgajiem.

kreta_chanija_1

Hanija
Otra lielākā salas pilsēta ir Hanija, kura līdz 1972 g. bija Krētas galvaspilsēta. Gleznaina, sena pilsēta ar šaurām ieliņām, kuras ēkas glabā atmiņas par turku valdīšanas laikiem. Venēciešu arhitektūras cietoksnis uz pakalna liecina par to ka, Hanija kādreiz bijusi viena no lielākajām tirdzniecības ostām Balkānos. Lielākā daļa pludmales ir smilšainas. Viesnīcas ir nelielas, taču mājīgas. Ir sava promenāde ar daudziem juvelieru veikaliņiem un ādas izstrādājumu bodītēm, tavernām, nelielām kafejnīcām, mīlīgiem restorāniem, bāriem, kā arī ar daudzām izklaidēm.

kreta_heraklionas_1

Herakleja
Ne tikai salas galvaspilsēta, bet arī kultūras centrs ar bagātīgām Mīnojas civilizācijas (2800.-1150. g. p.m.ē.) paliekām. Šaurās vecpilsētas ieliņas ved uz visu iemīļoto pastaigu vietu pie ostas. Apmeklējot Knosas pili un arheoloģijas muzeju, jūs uzzināsiet par Eiropas senāko Mīnojas civilizāciju. Netālu no galvaspilsētas atrodas ūdens izklaides parks “Aquacity “

kreta_rethymno_1

Rethimna, Skaleta, Panormo
Retimnas pilsētā Jūs izbaudīsiet Venēcijas arhitektūras skaistumu: Lielie vārti, Lodžija – kādreiz bijušais atpūtas klubs un vietējo muižnieku satikšanās vieta, bet tagad -arheoloģijas muzejs; Rimondi strūklaka, forts uz Paleokastro pakalna, no kurienes paveras lieliska pilsētas panorāma. Pilsētas piekrastē ir daudz mājīgu kafejnīcu, tavernu nacionālajā stilā. Gan dienu, gan nakti šeit nenorimst dzīve. Ērta satiksme ar autobusiem uz Haniju, Heraklionu un citām salas pilsētām. 
Skaleta – neliela pilsētiņa, kas atrodas 12 km no Retimnas. Šajā klusajā un mierīgajā pilsētiņā jūs atradīsiet dažas kafejnīcas, tavernas, kā arī lieliskas pludmales. 
Panormo - neliela pilsētiņa, kas atrodas 22 km no Retimnas. Pēdējo gadu laikā Panormo ir kļuvusi par lielisku kūrortu Krētas rietumu daļā. Šeit ir diezgan daudz veikalu, kafejnīcu, tavernu, restorānu, bāru. Šī lieliskā vieta ir domāta ne tikai mierīgas atpūtas, bet arī izpriecu cienītājiem.

 

Программа путешествия :

От416
-0001 11 30 другие даты
Полет включен

Даты и цены

Выбери количество путешественников и дату

Входит в стоимость поездки

Заказать путешествие

Из
416

visiem:416 lidojums iekļauts
Включено в цену

Похожие поездки

РИМ CITY TOUR. Эконом tур
1485 Италия
  • Pirmas punktas
  • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Мальта 8 дней. Экономтур.
1540 Мальта
  • Pirmas punktas
  • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

В мире сказок и чудес. Авиатур в Лапландию к Санта Клаусу. Эконом тур. (Airbaltic)
1582 Финляндия
  • Pirmas punktas
  • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Авиатур в Лапландию. Эконом тур.
1593 Финляндия
  • Pirmas punktas
  • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.