Meksika | О Meksiku

Meksika tā ir valsts, kura aizņem pašu platāko – ziemeļu daļu no zemesšauruma, kurš stiepjas uz dienvidiem no ASV robežas un savieno Ziemeļameriku ar Dienvidameriku. 
No rietumu puses Meksikas krastus apskalo Klusais okeāns un Kalifornijas līcis, bet no austrumiem – Meksikas līcis un Karību jūra ; dienvidos valsts robežojas ar Gvatemalu un Belizu. Meksika ir kalpojusi par šūpuli Jaunās Pasaules senajām civilizācijām. Tā ir seno acteku zeme un maiju civilizācijas dzimtene. Mūsdienās Meksika – tas ir neatkārtojams, spilgts un košs  pagātnes un tagadnes savijums. Šī zeme visdīvainākajā veidā apvieno biezus necaurejamu džungļu biezokņus, plašus līdzenumus, pasakainus kalnus un draudīgus vulkānus, fantastiskas ainavas un graciozas piramīdas. Šī ir zeme, kur mīt lepni un atklāti ļaudis, valda spilgtas krāsas un ir jūtama bagātās vēsturiskās senatnes elpa, tā neapšaubāmi  Jūs pārsteigs, saviļņos un savaldzinās ar savu neviltoto viesmīlību.
Meksikas galvaspilsēta ir Mehiko.
Klimats 
Klimats ir samērā daudzveidīgs, tas mainās atkarībā no platuma grādiem un augstuma virs jūras līmeņa. Valsts centrālie rajoni izceļas ar sausu un mērenu klimatu. Dienvidu piekrastes ir karstas un mitras. Paši karstākie un lietainākie mēneši Meksikā ir no maija līdz oktobrim. Šajā laikā dienas otrajā pusē notiek spēcīgas, bet īslaicīgas lietusgāzes, bet no rītiem vienmēr var izbaudīt saules starus.

Meksikāņu virtuve.
Tā ir viena no daudzveidīgākajām un  garšīgākajām virtuvēm pasaulē. Nacionālās virtuves ēdieni  nu nekādi nevar iztikt vismaz bez viena no saviem tipiskajiem komponentiem : paši populārākie ēdieni – tortiljas  (kukurūzas plācenīši ),  fahotos, burito, kesaidilja, guakamoles mērcīte. Kaut gan meksikāņu virtuve ir plaši pazīstama ar savu kaislību pret visasāko no mums pazīstamajiem pipariem – čilli, tūristu visvairāk apmeklētākajās vietās un kūrortos ēdiens tomēr ir adaptēts, rēķinoties ar tiem tūristiem, kuri nav pieraduši pie īpaši asiem ēdieniem. Asās mērcītes ir dabūjamas atsevišķi – pēc pieprasījuma.  No nacionālajiem dzērieniem īpaši gribētos izcelt alu, meskali un visā pasaulē plaši pazīstamo tekilu.