Египет. Отдых в Хургаде.

От238
-0001 11 30 другие даты
Полет включен

Сenas on-line no 238 EUR

No Rīgas cenas meklēšana tiešsaistē>>

Ēģipte – te var dziļi ieklausīties tūkstošgadēs, mūžsenajā dabā un sadzirdēt sevi. Ēģipte – te var pietuvoties debesīm un izpaust sevi.

Ēģipte, kopš cilvēki sevi apzinās laika plūdumā, vienmēr ir bijusi un palikusi zeme – iedvesmas avots. Ar pasaules likteņupi Nīlu, ar saviem tūkstošgadu sasniegumiem, ar savu daudzveidīgo dzīvnieku pasauli un krasi atšķirīgajām, kontrastainajām dabas ainavām, ar unikālo klimatu.
Ar to, ka ir pasaules civilizācijas – mākslas, arhitektūras un zinātnes šūpulis. Ar to, ka tai gods būt par pirmās rakstības dzimteni. Ar to, ka te tapušas pasaulē varenākās celtnes – piramīdas, radīta pirmā oficiālā reliģija un valsts.

Kaira

Dižena kultūra. Skan īsi, bet daudzsološi. Aiz skopā vārdu plīvura rindojas neaprakstāmi daudzas vērtības – gan garīgi, gan materiāli iemiesotas. Tikai šis plīvurs jāatklāj, un izrādīsies, ka priekšā gluži vai bezgalība... 

Bezgalība, kurā spoži atviz fantastiskā „debesu dāvana” – Sarkanā jūra. Vissiltākā pasaulē – sajūsmas, apbrīna, labsajūtas un gaviļu pilnas trauksmes neizsmeļama ādere. 

Tās dzīles priecē ar krāšņāko zemūdens karalistes floru un faunu, bet lieliskās smilšu pludmales ar brīnišķīgiem pasaulslaveniem kūrortiem – Šarm eš Šeihu, Hurgadu, Gūnu, Makadibeju, Safāgu un Dahabu, kur sparu, veselību un dzīvesprieku ikgadus gūst daudzi jo daudzi atpūtnieki. 
Gūst, dodas prom un atkal atgriežas citā reizē. Jo Ēgiptes iespaidu un iespēju krājumi – neizmērojami. Jo Ēgipte uzlādē ar jauko un dižo, sniedz pārmaiņas un piedzīvojumus, kas iegulst sirdī un nevilšus sauc atpakaļ. 
Vienmēr mistiski vilinoša, dvēseli dziedējoša un noslēpumaina. Vienmēr no jauna pārsteidzoša, azartiska. Austrumnieciski viesmīlīga un smalka...

Hurgada: 
Šis atzītais tūrisma centrs Sarkanās jūras piekrastē atrodas 500 km uz dienvidaustrumiem no Kairas. Šurp tūristus vilina saulainais laiks, kas pieturas cauru gadu, nebeidzamās pludmales uz tuksneša kalnu fona un lieliskās iespējas nodarboties ar sērfingu un niršanu. 
Hurgadas dienvidu daļā atrodas "Tūkstots un vienas nakts pils", kas celta austrumu Disnejlendas stilā. Katru vakaru šeit tiek rīkoti teatralizēti uzvedumi par laikiem, kad valdīja Ēģiptes faraonu dinastijas. Hurgadā ir arī bezgala daudz suvenīru veikalu un restorānu. 

No Rīgas cenas meklēšana Tez Tour>>

No Rīgas cenas meklēšana Novatours>>

El_Guna

Gūna
Gūna (El Gouna) ir šarmanta omulīga pilsētiņa Sarkanās jūras piekrastē – 30 km uz ziemeļiem no Hurgadas. Tā  nelīdzinās citām Ēģiptes kūrortpilsētām. Gūnu ne velti dēvē par Sarkanās jūras Venēciju – tajā ir daudz mākslīgu veidotu salu, kuras ieskauj kanāli, bet savieno tiltiņi. Šeit nav daudzstāvu viesnīcu, to vietā uz salām ir omulīgas mājiņas atpūtniekiem. Līdzību ar Venēciju rada arī laivas, kas vizinās pa kanāliem starp salām.  

Makadi_Bay

Makadi
Tā ir jauna kūrortzona – Abū Makadi, kas iekļauj Makadi (Makadi Bay) un Somas (Soma Bay) līčus un atrodas netālu no Safāgas uz Hurgadas pusi. Abi kūrorti ir slaveni ar lieliskām smilšu pludmalēm un ļoti dzidru jūras ūdeni. 
Abū Makadi tūrisma zona ir viena no respektablākajām Ēģiptē un piedāvā atpūsties tikai 4* un 5* zvaigžņu viesnīcās. 
Savdabīgi ir tas, ka visas viesnīcas rindojas tuksnešainā pludmalē – tuvumā nav nevienas apdzīvotas vietas. Bāri, restorāni, diskotēkas, veikaliņi un citi infrastruktūras objekti ir tikai pašā viesnīcā, bet apkārt plešas tikai tuksnesis un kalni. 

Safaga

Safāga
60 km uz dienvidiem no Hurgadas atrodas cita slavena kūrortpilsēta – Safāga. Tās piekrastē ir burvīgi koraļļu rifi un ideāli apstākļi nirējiem un vējdēļa braukšanas cienītājiem. Safāga veidojas arī par starptautiski atzītu kūrortu, jo ar savām dziednieciskajām, ekoloģiski tīrajām smiltīm, īpašo jūras ūdens sastāvu, kā arī unikālo mikroklimatu ļoti labvēlīgi iedarbojas uz cilvēkiem, kurus nomoka reimatiskas iedabas kaites, ādas slimības un vestibulārā aparāta traucējumi. 

 Soma_Bay Soma
Soma (Soma Bay) – vientuļš līcis Sarkanās jūras krāšņajā piekrastē starp Hurgadu un Safāgu. 
Pašlaik šeit uzceltās viesnīcas "pieder" Hurgadai, taču tuvākajos 5-10 gados šī pludmales zona attīstīsies par atsevišķu kūrortu ar savu (un iespaidīgu!) tūrisma infrastruktūru. Sākotnēji piekraste bija tukša un neapdzīvota; tās aktīva apbūve sākas pagājušā gadsimta 90. gados. Somas līcis un netālā Hurgada tiek pieskaitīta kūrortiem, kas darbojas visu gadu, šeit vienmēr ir peldēšanas sezona, saule un dzidra jūra. 
 

ĪSUMĀ PAR ĒĢIPTES ARĀBU REPUBLIKU:

Iedzīvotāji:
Ēģiptē dzīvo aptuveni 70-72 mlj. iedzīvotāju (precīzs skaits nav zināms, tāpēc dažādi avoti sniedz ļoti atšķirīgus datus). Vairāk nekā puse Ēģiptes iedzīvotāju dzīvo pie Nīlas (aptuveni 40 000 kv. km teritorijā) un Suecas kanāla. Sahāras tuksnesī, kas aizņem lielu valsts daļu, iedzīvotāju ir ļoti maz. 

Valoda:
Arābu valoda pieder semītu valodu grupai. To lieto arābu valstīs (aptuveni 22 valstīs). Šajā valodā runā 177-225 miljoni cilvēku, un tā ieņem 4. vietu pasaulē pēc valodā runājošo skaita. 
Arābu valoda iedalās literārajā un sarunvalodā. Literārā arābu valoda izveidojās VII gs. no pirmsislāma poēzijas un Korāna dialekta. Pašreizējā arābu sarunvaloda sadalījusies daudzos dialektos – tajos runājošie cilvēki dažreiz grūti saprotas savā starpā. Valodā ir 28 līdzskaņu un 6 patskaņu (garās un īsās) fonēmas, 3 locījumi, 3 cipari, sarežģīta darbības vārdu sistēma, attīstīta iekšējā fleksija, bagātīgs vārdu krājums. 
Tiek izdalītas piecas dialektu pamatgrupas: Arābijas pussalas, Ēģiptes-Sudānas, Sīrijas, Mezopotāmijas (Austrumirākas), Ziemeļāfrikas (Magribas). 
No arābu valodas ir cēlušies daudzi starptautiski lietojami termini (piemēram: algebra, alkohols, almanahs, azimuts, kālijs, kampars, karāts, tarifs). 

Hieroglifi:
Hieroglifu raksts Ēģiptē tika izmantots aptuveni 3500 gadu: no 3100. g. p.m.ē. līdz 400. g. m.ē. Ēģiptiešu rakstu zīmes par hieroglifiem (šis vārds nozīmē – svētie attēli) nosauca senie grieķi. Ēģiptē šīs rakstu zīmes atrodamas visur: ar hieroglifiem ir izraibinātas tempļu sienas, kapi, statujas, apbedīšanas piederumi. Viss, kas „svēts”, Ēģiptē ir „ar paskaidrojumiem”, t.i. hieroglifiem. Hieroglifu rakstu 1822. gadā atšifrēja franču zinātnieks Šampolions (Champollion), kuru uz Ēģipti bija aizsūtījis Napoleons.   

Ģeogrāfija:
Valsts platība pārsniedz miljonu kvadrātkilometru, taču līdz pat 90 % ēģiptiešu dzīvo šaurā auglīgas zemes joslā Nīlas upes ielejā. Uz rietumiem no Nīlas ielejas stiepjas Austrumu (Arābijas) tuksnesis – neauglīga zemes, ko ieskauj kalnu grēda, kuras augstums sasniedz vairāk kā 2 km, bet garums – vairāk kā 800 km. Uz rietumiem no Nīlas ielejas atrodas Rietumu (Lībijas) tuksnesis, kas aizņem 2/3 Ēģiptes platības. Rietumu tuksnesis stiepjas līdz pat Ziemeļāfrikas krastam un ir pazīstams kā Sahāras tuksnesis. Lai gan tuksnesī ir ļoti augsta temperatūra, neauglīga zeme, tomēr vētras un zemais gaisa spiediens rada labvēlīgus apstākļus auglīgu oāžu pastāvēšanai. Tāpēc tuksnesī sastopama arī kāda dzīva dvēsele.

 

Vēlam Jums gūt daudz neatkārtojamu iespaidu no atpūtas Ēģiptē, piepildīt savas brīvdienas ar sauli, jūru un reibinošo atklāsmju sajūtu!

 

Программа путешествия :

От238
-0001 11 30 другие даты
Полет включен

Даты и цены

Выбери количество путешественников и дату

Входит в стоимость поездки

Заказать путешествие

Из
238

visiem: 238 lidojums iekļauts
Включено в цену

Похожие поездки

Гранд Мехико
  • Pirmas punktas
  • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Румыния - Болгария с отдыхом у моря на курорте Золотые Пески. Эконом тур.
  • Pirmas punktas
  • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Весь Вьетнам с отдыхом
  • Pirmas punktas
  • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Индокитай: Вьетнам – Лаос – Камбоджа
  • Pirmas punktas
  • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.